Produkt information
Neutron Time-Lapse fra MVP er den første disk i den nye »Simon Line»-serie, og er den første 12-speed disc, der bruger GYRO Overmold Technology. Denne disk er designet af Simon Lizotte og er skabt til at tilbyde det bedste af en 12 - speed disc kan give. Med tilstrækkeligt glid og drejning kan den opnå imponerende lange kast, mens den har den helt rigtige mængde fade til at gøre flyvningerne forudsigelige og kontrollerbare. Den bløde "bue" gør Time-Lapse behagelig at holde og giver ekstra glid under kastet. Skiven leveres i en tilfældig farve.
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.
Flight RatingVægt: 170-175gNeutron plastik.Neutron-plastikken er det førende premium-valg fra MVP-familien, kendt for sin enestående holdbarhed og langvarige ydeevne. Denne type plast byder på en pålidelig og robust konstruktion, der ligner den velkendte Star-plast fra Innova, og sørger for at skiven holder sig stærk gennem utallige kast.
Dele
Find nemt delene
Dette produkt har PartFinder
Partfinder er designet til at gøre det så nemt som muligt at finde den rigtige del til produktet ved hjælp af eksploderede billeder og/eller styklister.
Åbn PartFinder
c-p63836
Dele du savner? Klik her!