Produkt information
2 i 1 ESC & Motor
3000KV
2-3S NiMh
1/18 & 1/16 Skala
Hobbywing QuicRun Fusion Mini 16 2 i 1 FOC integreret strømsystem velegnet til 1/18 og 1/16 skalamodeller i branchen. Rammeopsætningen er kompakt med dimensioner 24x42mm og en let vægt på 72g (inklusive kabler og stik). Den lille størrelse af Fusion Mini16 er æstetisk tiltalende og løser ledningsproblemer på mindre larvevogne. Fusion-systemet er kendetegnet ved ekstremt støjsvagt løb og meget kraft/nøjagtighed ved lave omdrejninger, perfekt til kravlevogne. Beregnet til brug med 2-3S LiPo / 6-9 celler NiMh, og kommer med et EC2 stik.
Anbefalet tilbehør
NYHED!
GRATIS FRAGT*
* Dette produkt kvalificerer til gratis forsendelse. Andre varer i samme ordre vil så også modtage gratis fragt.
Undtagelser er varer med deres egne specifikke forsendelseskriterier.
kr 455,-
0| 0,-
Uden din rabat kr 455,-
3|8|1136
NYHED!
GRATIS FRAGT*
* Dette produkt kvalificerer til gratis forsendelse. Andre varer i samme ordre vil så også modtage gratis fragt.
Undtagelser er varer med deres egne specifikke forsendelseskriterier.
kr 175,-
0| 0,-
Uden din rabat kr 175,-
3|43|1136
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.
Systemet er yderst effektivt, genererer mindre varme og forlænger driftstiden, mens motoren kører mere stille og roligt. Med en IP65 beskyttelsesgrad kan den køre under alle forhold.
Systemet tilbyder intelligent drejningsmoment og lukket hastighedskontrol for præcis håndtering. Den inkluderer også justering af aktiv trækbremsekraft, som giver overlegen bakkeholdeevne. Dette system er opdateret med LED-programboksen.
Specifikationer fra producentenVelegnet til | 1/18 Og 1/16 skala Crawlere |
Børsteløs | Ja |
Sensor/Sensorløs | Sensor |
IP karakter | IP-65 |
Strømforbrug | Max 80A forts. |
BEC | 6V/7,4V justerbar, forts 4A (Switch mode) |
Batteri | 2-3S lipo eller 6-9 celler NiMh |
K.V | 3000 |
Størrelse | 24X42 mm |
Aksel | Diameter: 2,3 mm/Længde: 13,5 mm |
Ledninger | 18AWG 150mm |
Kontakte | EC2 |
Vægt | 72G inkl. ledning og stik |
Udstyret med en stærk indbygget switch-mode BEC leverer systemet en kontinuerlig strøm på op til 4A og understøtter skift mellem 6V og 7,4V, hvilket gør det muligt at drive servoer med højt drejningsmoment og højspænding. Den indeholder også flere beskyttelsesfunktioner: lav batterispænding, overophedning, gastab og låsebeskyttelse. For nem ESC-parameterindstilling understøtter den LED- og LCD G2/Pro-programboksene.
Dele
Find nemt delene
Dette produkt har PartFinder
Partfinder er designet til at gøre det så nemt som muligt at finde den rigtige del til produktet ved hjælp af eksploderede billeder og/eller styklister.
Åbn PartFinder
c
Dele du savner? Klik her!