Fragtfri bestilling over 1.000 kr. Vi fortolder!
NYHED!
Udskriv produktark

Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL 1/10 RTR

Produktinfo
Anbefalet tilbehør
Tip din ven
Anmeldelser

Produkt information

Tophastighed 90 km/t
2-3S LiPo-kompatibel
Vandtæt elektronik
Børsteløs
4WD
Traxxas Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL i skala 1/10. Konstrueret til maksimal styrke, Rally VXL er fabriksforstærket med et komplet sæt ekstremt kraftige drivlinjer og affjedringsdele, designet til at fungere sammen som en samlet pakke. Her får du en bil med adræt håndtering, 4-hjulstræk, AWD-greb og en topfart på 90km/t. Leveres fuldt samlet og malet med en Valineon 4-polet 3500KV sensorløs og børsteløs motor, Velineon VXL-3s ESC, 2075 digital servo og TQi 2,5GHz radio.

Anbefalet tilbehør

PS! Produktet kan afvige fra videoen.Læs mereKlippet er tilføjet som relevant information til produktet, men er ikke nødvendigvis identisk. Indholdet i en produktvideo, testvideo eller anmeldelse kan afvige fra det produkt, der sælges. Dette kan gælde farver, specifikationer, versionsforskelle, regionale forskelle mv. Det er produktets navn, beskrivelse og billeder, du skal forholde dig til ved køb af varen.

OK
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.

Ford Fiesta ST Rally giver dig fart og spænding! Bilen er kompatibel med 7,2V - 11,1V NiMh eller 2-3s LiPo batterier, husk at aktivere LiPo cutoff ved brug af denne type batteri. Det eneste du skal bruge for at køre denne seje Ford Fiesta er batteri, oplader og 4x AA batterier til radioen.

Kroppen kommer også med Traxxas' "Clipless" design.

Ford Fiesta ST Rally Børsteløs 1/10 RTR


Fiesta Rally VXL's fremtrædende dobbelt-profil bagvinge er optimeret til at reducere modstand, samtidig med at den giver downforce for højhastighedsstabilitet. Bilen kommer fuldt opgraderet med "Extreme Heavy Duty Upgrade parts" for den bedst mulige styrke og holdbarhed. Akselholdere, C-nav og styreklodser er forstærket med mere materiale og en stærkere konstruktion. Dette er en bil designet til høj fart og garanterer en helt vild oplevelse!

Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL 1/10 RTR

Vandtæt elektronik beskytter systemet mod fugt og giver dig mulighed for at bruge bilen uanset vejrforhold. Rally VXL's komponenter er strategisk placeret for den bedst mulige vægtfordeling, hvilket giver en jævn og præcis styring. De oliefyldte støddæmpere bidrager til stabilitet og kontrol på varierende overflader.

5-Kanals modtageren er udstyret med indbygget fejlsikker sikkerhed. I tilfælde af signaltab, såsom utilsigtet afbrydelse af senderen eller døde batterier, returnerer modtageren automatisk gashåndtaget til neutral og holder den sidste styrekommando. Den fejlsikre funktion aktiveres automatisk uden behov for manuel konfiguration.

Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL 1/10 RTR


Nødvendigt tilbehør
  • 7,2V - 11,1V NiMh eller 2-3s LiPo
  • Kompatibel oplader
  • 4 Stk AA batterier


  • Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL 1/10 RTR

    Specifikationer

    Skala1/10
    Dimensioner (LxBxH)535 X 281 x 281 mm
    Akselafstand324 Mm
    Frihøjde21 Mm
    Vægt2,63 Kg
    Børsteløs motorVelineon 4-polet 3500 Kv sensorløs
    Gear Pitch32
    ESCVelineon VXL-3s
    ServoTRX-2075
    RadioTQi 2,4 GHz
    Operation4WD
    Hjul12-Egers rally
    Max batteridimension165X50x26mm


    OPMÆRKSOMHED!Når det kommer til valg af batterier til Traxxas biler, er der et par ting, du skal være opmærksom på.

    Originale Traxxas LiPo-batterier med iD-stik passer kun i originale Traxxas iD-opladere (vigtigt at skelne mellem NiMh- og LiPo-opladere).

    Batterier fra andre producenter passer ikke i originale Traxxas iD opladere, så du skal f.eks. brug en SkyRC oplader med Traxxas HC ladekabel (vigtigt at skelne mellem NiMh og LiPo opladere).
    Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL 1/10 RTR

    Anbefalet tilbehør

    Bronto LiPo-sikker taske / transport taske (M)
    3|604|523
    kr 112,-
    Varta Industrial Pro AA batterier - 4stk
    3|323|4
    kr 19,-
    SkyRC E680 12 / 220V 80W Computeroplader
    3|701|235
    kr 447,-
    3s 5000mAh - 25C - Traxxas iD Li-Po Short
    3|24|313
    kr 629,-
    Fuse opladningskabel - Traxxas
    3|73|206
    kr 59,-
    8.4V 3300mAh - Traxxas Hump - NiMh - TRX-2941X
    3|4|903
    kr 359,-
    Traxxas EZ-Peak Plus 4A & 3s 5000mAh 25C Combo
    3|3|235
    kr 1.060,-

    Produktanmeldelser

    Desværre ingen feedback på dette produkt endnu.

    Giv din feedback
    Produkt
    Traxxas Ford Fiesta ST Rally VXL 1/10 RTR
    Vælg punkter
    Overskrift
    Produkt anmeldelse
    Log ind her
    Retningslinjer
    Produktanmeldelser er beregnet til at dele din oplevelse med andre, der søger kendskab til produktet.
    Irrelevant, forkert eller stødende indhold fjernes.

    Spørgsmål, klager osv.: kontakt os direkte
    Flere så også med