Fragtfri bestilling over 1.000 kr. Vi fortolder!
HjemBilerElektrobilerCrawlers
Udskriv produktark

RC4WD Trail Finder 2 RTR m/Chevrolet K10 Sort

Overvåg varen
RC4WD Trail Finder 2 RTR m/Chevrolet K10 Sort
Få besked, når varen er tilgængelig
Tilmeld dig og modtag en e-mail, når varen er på lager. Beskeden er kun en venlig påmindelse og giver ingen forpligtelse til at købe.
Din email adresse Med besked

Giv mig besked
Produktinfo
Anbefalet tilbehør
Tip din ven
Anmeldelser

Produkt information

Vægt
Fuldstændig komplet!
1/10
RC4WD her med Trail Finder 2, en RTR-bil med flot design og god tilgængelighed! Trail Finder 2 er designet til at være meget skala med originalt farveskema, detaljeret hardbody med detaljeret motor, dørhåndtag, spejle, krom grill og mere! Kravlen kommer fuldt samlet med børstemotor og regulator, radio, et 7,2V 3000mah batteri og oplader.

Anbefalet tilbehør

PS! Produktet kan afvige fra videoen.Læs mereKlippet er tilføjet som relevant information til produktet, men er ikke nødvendigvis identisk. Indholdet i en produktvideo, testvideo eller anmeldelse kan afvige fra det produkt, der sælges. Dette kan gælde farver, specifikationer, versionsforskelle, regionale forskelle mv. Det er produktets navn, beskrivelse og billeder, du skal forholde dig til ved køb af varen.

OK
PS! Produktteksten er maskineoversat fra norsk.

RC4WD Trail Finder 2 RTR m/Chevrolet K10 Sort

Detaljeret hård krop

Denne forbløffende krop kommer med et detaljeret interiør og instrumentbrætsæt, mens det ydre viser et kromgitter med krom lysramme. De formstøbte sidespejle, dørhåndtag og kofangere er også forkromet for ekstra detaljer. Den funktionelle kaleche afslører et detaljeret motorrum med et falsk 12V batteri, køler, bremseforstærker, ledninger og mere! Den detaljerede Small Block v8-motor har to sølv ventildæksler og en sølvindsugningsmanifold med en sort fabriksluftfilterboks. Chevy-entusiaster vil gerne sikre sig, at affyringsrækkefølgen er indstillet til 1-8-4-3-6-5-7-2, og basistimingen er indstillet til 12-18° (BTDC) afhængigt af motorkonfiguration og tilgængeligt oktantal.


RC4WD Trail Finder 2 RTR m/Chevrolet K10 Sort
Specifikationer
Længde532 Mm
Bredde224 Mm
Højde238 Mm
Hjulbase314 Mm
Frihøjde61,6 Mm
Hub12 Mm hex
Motor540 45T Børstet
ESCOutcry III WP


RC4WD Trail Finder 2 RTR m/Chevrolet K10 Sort
NiMh eller LiPo
Som standard med bilen kommer den med en NiMh batteripakke. For yderligere køretid og kraft er det muligt at opgradere til 2s eller 3s LiPo batterier. Bemærk at du så også skal flytte jumperen på ESC til LiPo, du skal også bruge en LiPo oplader da den medfølgende oplader kun er beregnet til NiMh. Trail Finder 2 er udstyret med en oplader til en norsk 220V stikkontakt. Batteri, regulator og oplader er udstyret med XT60 stik.

Anbefalet tilbehør

Bronto LiPo-sikker taske / transport taske (M)
3|604|523
kr 175,-
Bronto Lipo-Safe Bag 30x23cm (L)
3|289|523
kr 129,-
SkyRC E680 12 / 220V 80W Computeroplader
3|701|235
kr 699,-
7.2V 3000mAh - Bronto SP - Ni-Mh - Tamiya-stik
3|95|2
kr 295,-
SkyRC S100 Neo Computeroplader AC100W/DC200W
3|349|235
kr 699,-
7.2V 5000mAh - Gens Ace - NiMh - Tamiya
3|21|2
kr 439,-
Fuse opladningskabel - Tamiya
3|7|206
kr 97,-
Bronto Ladekabel - XT60 til Tamiya
3|24|206
kr 65,-
2s 5000mAh - 60C - Gen's Ace PCM G-Tech XT60
0|-1|197
kr 669,-

Produktanmeldelser

Desværre ingen feedback på dette produkt endnu.

Giv din feedback
Produkt
RC4WD Trail Finder 2 RTR m/Chevrolet K10 Sort
Vælg punkter
Overskrift
Produkt anmeldelse
Log ind her
Retningslinjer
Produktanmeldelser er beregnet til at dele din oplevelse med andre, der søger kendskab til produktet.
Irrelevant, forkert eller stødende indhold fjernes.

Spørgsmål, klager osv.: kontakt os direkte
Flere så også med